Acil Tıp Anabilim Dalı

 

Acilimizde triaj, (ağırlıklarına göre hasta ayırma) iyi donanımlı canlandırma ünitesi, travma-hafif hasta-genel bakı birimleri, modern direk grafi ünitesi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak bir çok acil serviste bulunmayan acil bünyesinde altı yataklı yoğun bakım ve tek yataklı hasta odası mevcuttur. Kendi bünyesinde yer alan ultrason, EKO, Bronkoskopi ve yatak başı test cihazları ile karışık ve ağır hastalara hızlı ve doğru tanı imkanlarını geliştirmeye çalışmaktadır.

3. Basamak hastanesi acil kliniği olmamız nedeni ile hastalarımızın şikâyetine bağlı olarak ölümcül tanılar açısından gerekli tüm incelemeler yapılmaktadır. Riskli bulunan hastalarımız tetkikleri normal gelse bile kliniğimizce yatırılıp birkaç gün takip edilebilmektedir. Bu da hastalarımız için ek bir güvenlik sağlamaktadır.

Altı yataklı donanımlı yoğun bakımımız ciddi hastalarımız için olanaklar sağlamakta ve bu ağır halleri ile başka illere sevk edilme riskini azaltmaktadır. Yine yoğun bakımımızda toksikoloji ve çevresel acil ( elektrik çarpmaları, sıcak hastalıkları, yılan-akrep sokmaları, boğulmalar vs) hastalarının, ilgili diğer branş uzmanlarının görüşleri alınarak gerekli tüm tedavi ve bakımlarını yapılabilmektedir.

Acil Tıp Anabilim Dalı / Kadromuz