Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı / Kozmetoloji Ünitesi

Yenilenerek ve genişletilmiş kozmetik işlemleri ile yeniden düzenlenmiştir. Kozmetoloji ünitemizde; Deri bakımı, derinin nem ve yağlılık oranlarının gelişmiş araştırma laboratuarlarında kullanılan MPA cihazı ile ölçülmesi , gebelik lekeleri, güneş lekeleri,yaşlılık lekeleri,akne (ergenlik sivilceleri), akne izleri, deri yaşlanması, kırışıklık tedavisi, hiperhidroz olarak bilinen el ve ayakların, koltuk altı aşırı terlemelerinin Botox ile tedavisi yapılmaktadır.

 

Öğretim üyeleri tarafındangerçekleştirilenkozmetik işlemler aşağıda listelenmiştir.Kozmetik uygulamalar isteği ile bölümümüze başvuruda bulunanlarveya hastalıkları nedeni ilekozmetik işlem uygulanma endikasyonu konulan hastalar bu bölümümüzde tedavi edilmektedir. Kozmetik uygulama isteyenler Sekreterliğimize başvurduklarında gerekli bilgikendilerine verilecektir. Kozmetoloji Ünitemizde her gün hizmet verilmektedir.

Kozmetoloji Ünitemizde yapılan işlemler;

  1. Cilt bakımı

Deri tipi belirlenerek, yüzün gereksimine göre (çok parlayan yağlı yüzde parlamayı engelleyecek - matlık, kuru yüzde nemlendirme, hafif ışıltı vb. ) yüz bakımı yapılmaktadır.

  1. Kimyasal peeling (kimyasal soyma) işlemi

Yüzde ve ellerde lekeler, akne izleri ve kırışıklık giderilmesinde etkili bir yöntem.

  1. P.R.P (Platelet Rich Plasma)

Doku yenileme tedavisi. Hastadan alınan kanın özel bir yöntemle işleme tabii tutulup,yine özeltüp içinde kırmızı kan hücreleri ile beyaz hücrelerden ve plazmadan ayrıştırılması, bu plazmanın hastanın cildine enjekte edilmesine dayanan bir yöntem. Enjeksiyon sonrası büyüme faktörü adı verilen, doku iyileşmesini sağlayanfaktörlerin artmasını sağlayan serum uygulanmaktadır. Akne izleri, yaşlılık izlerinin ve kırışıklıklarının giderilmesinde, lekelerin giderilmesinde, saç dökülmelerinde, saçların sıklaştırılmasında, yara izlerinin, striaların (çatlakların) iyileştirilmesindeetkili biruygulama.

  1. Mezoterapi

Vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri ve yağ dokusunun altına enjekte edilme işlemi. Saç dökülmelerinde, saçların güçlendirilmesinde, kırışıklıkların iyileştirilmesinde, selülit tedavisinde kullanılmaktadır.

  1. Botox uygulamaları

Botilunum toksin Atedavisi. Hiperhidroz (avuç içi ve ayakların aşırı terlemesi, koltuk altı aşırı terlemeleri) tedavisinde,göz çevresi,alın, yüz, boyun kırışıklıklarının açılmasında kullanaılan etkili ve güvenli tedaviyöntemi

  1. Dermaterapi

Dermaroller adı verilen alet ile mikro iğneleme tedavisi. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş, son derece özel olarak hazırlanmış çelik iğnelerden oluşan dermaroller uygulaması. Uygulama ile birlikte, büyüme faktörleri, kök hücre ekstreleri içerenürünlerin deriye uygulanması yöntemidir. Doğal cilt gençleştirilmesi ve skatris (akne, yara izleri, gebelik yada ağır sporlar sonrası oluşan deri çatlakları vb.)tedavisinde kullanılır. Oldukça güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Poliklinik Günleri : Kozmetoloji Ünitemizde her gün hizmet verilmektedir.

Güncellenme Tarihi : 25.4.2019