AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ
Sağlıkta Kalite Standartları İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Sağlıkta Kalite Standartları İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Sağlıkta Kalite Standartları Versiyon 5 ile ilgili bilgilendirme toplantısı 11 Kasım 2019 tarihinde Ek Bina Seminer Salonu’nda gerçekleşti.

Hastane Müdür Yardımcısı ve Kalite Direktörü Atilla Karadaş ve Kalite Birim Sorumlusu Ferda Tuna’nın sunumlarıyla gerçekleşen toplantıya, Kaliteden Sorumlu Başhekim Yardımcısı Doç.Dr.Tolga Ünüvar,Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü, kaliteden sorumlu öğretim üyeleri ve birim sorumluları katıldı.

Hastane Müdür Yardımcısı Atilla Karadaş hastanemizin vizyonunu “Sağlık hizmetinde güncel bilgi ve en son teknolojiyi sunmak, modern ve şeffaf anlayışın hakim olduğu hastane yönetimi sayesinde, verimlilikle birlikte hasta ve çalışan memnuniyetini sağlamak, hasta hakları ve memnuniyetini ön planda düşünmek, uluslararası düzeyde tanınan bir kuruluş olmaktır.” sözleriyle belirtirken misyonumuzu ise; bulunduğu bölgede toplumun ruh ve beden sağlığının korunmasını, 3. Basamak sağlık kuruluşu olarak üst düzeyde tanı, tedavi, hizmetin çağdaş bilgi ve teknoloji kullanarak sunulmasını sağlayarak, hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile bölgenin fark yaratan sağlık merkezi olmak olarak aktardı.

Atilla Karadaş Hastanemiz kalite politikasının; kalite odaklı, hasta ve çalışan memnuniyetini en iyi seviyeye getirmeye odaklanan, çalışmalarında adil, güvenilir, liyakate önem veren, planlama yaparak ölçerek yönetmeyi hedef alan, bölgenin tercih edilen Üniversite Hastanesi olmak olduğunu belirtti.

Sağlıkta Kalite Standartlarına göre Hastanemizde bulunan komiteler ve ekipleri tanıtan Atilla Karadaş, Hastanemizin ihtiyaçları doğrultusunda kurulan ve kalite birimi ile dolaylı çalışan komiteler, bina turu ziyaretlerinde tespit edilen genel sorunlar hakkında bilgi verdi.

Atilla Karadaş, kalitenin bir ekip çalışması olduğunu vurguda bulunarak kalite çalışmalarında, kalite sorumlularının desteğini beklediğini belirtti.

Kalite Birim Sorumlusu Ferda Tuna; Sağlıkta kalite standartlarında olması gereken hususlarda neler yapılabileceği ve nelere dikkat edilmesi gerektiği, eksikliklerimiz, bunların nasıl düzeltilebileceği ve birim sorumlularına büyük iş düştüğünü belirterek konuyla ilgili ayrıntılı bilgilendirme yaptı.

Toplantı soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Fotoğraf Galerisi444 1 256
hastane@adu.edu.tr
Zafer Mahallesi
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi,
09100 Efeler/Aydın
444 1 256
hastane@adu.edu.tr
Zafer Mahallesi
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi,
09100 Efeler/Aydın