DR.ÖĞR.ÜYESİ

MURAT DOĞAN


Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı

Özgeçmiş


Eğitim

Akademik Kariyer

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 2006-2007 yılında Yozgat-Osmanpaşa kasabası sağlık ocağında görev yaptı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kliniğine 2007 yılında girdiği eğitimini 2012 yılında tamamlayarak uzmanlığını aldı.

Uzmanlık Tezi: Tiroid Bezinin Malign Tümörlerinde Boyuna Yaklaşım (Prof.Dr.Babür Küçük) 2013-2014 yılında Hakkari-Yüksekova Devlet Hastanesinde görev yaptı. 2014 yılında Adnan Menderes Üniversite Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak göreve başladı ve halen devam etmektedir.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun cerrahisi derneği’nin düzenlediği teorik dersler ve klinik ziyaretlerden oluşan KBB okullarından, Baş Boyun ve Tiroid Cerrahisi okulunu tamamladı. Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik kurulunun düzenlediği KBB BBC yeterlik belgesini 2016 yılında kazandı. Özel ilgi alanları: Baş boyun kanserleri , Tiroidve Pratiroid hastalıkları, Endoskopik sinüs cerrahisi ve kafa tabanı cerrahisi, BOS fistülü cerrahisi Bunun dışında diğer kulak burun boğaz ameliyatları Bademcik ve geniz eti cerrahisi, Göz yaşı kanal tıkanıklığı cerrahisi, burun tıkanıklığı gibi branşımızın gerektirdiği işleri de yapmaktadır.