DOÇ.DR.

CEREN GÜNEL


Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı

Özgeçmiş


Eğitim

2000
Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
2005
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniği
2011
Adnan Menderes Üniversite Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı
2016
İstanbul Cerrahpaşa Tıp fakültesi

Akademik Kariyer

İlk ve orta öğrenimi doğduğu şehir olan İzmir’de tamamlayıp, lise öğrenimini Eskişehir Atatürk lisesi’nde tamamladı. 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında başladığı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nden 2005 yılında uzmanlığını aldı. Aydın Özel Anka hastanesinde 1,5 yıl ardından Germencik İlçe Ddevlet Hastanesinde 3 yıl KBB uzmanı olarak görev yaptı. 2011 yılında Adnan Menderes Üniversite Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak başladı. Nisan 2016 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp fakültesi’nde girdiği Doçentlik sınavını geçerek doçentlik ünvanını almaya hak kazandı.


2012 yılında, üniversitedeki görevinin yanı sıra, bir yıl süre Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB ABD’da gözlemci olarak çalışmaya devam etti.


2013 yılında, Harvard Üniversitesi, Massachussetts Eye and Ear Infirmary Department of Sinus Surgery’de (Boston-A.B.D) , 2016 yılında, Upenn Üniversitesi Departmen of Fasial Plastic Surgery’de (Philedellphia-A.B.D) üçer ay ziyaretçi doktor olarak çalıştı.


2014 yılında, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik kurulunun düzenlediği, kulak burun boğaz yeterlilik teorik ve pratik sınavlarını geçerek, alanında yeterlik belgesini kazandı.


Halen yurtdışı ve yurtiçi dergilerde basılmış olup, uluslararası indeks olan Pubmed’de yayınlanan 32 adet yayını bulunmaktadır.

Birçok ulusal ve uluslararası tıp kongrelerinde davetli panelist olarak görev aldı. Halen Türk Rinoloji Derneği resmi web sitesi editörlüğünü 5 yıldır sürdürmektedir. Türk Rinoloji Derneği’nin resmi dergisi olan European Journal Rhinology and Allergy dergisinin editörlüğünü yapmaktadır.


İlgi alanları; burun ve sinüs hastalıklarına yönelik burun bölmesi eğriliği (septoplasti), endoskopik kronik ve akut sinüzit ameliyatları, göz yaşı kanalı tıkanıklığı, burun ve sinüs tümörleri, hipofiz ve kafatabanı cerrahileridir. Bunların yanısıra burun estetiği ameliyatları uzun yıllardır en çok yaptığı cerrahiler arasında yer almaktadır. Kozmetik cerrahiler arasında kepçe kulak onarımı (otoplasti), botoks, dolgu ve cilt yenileyici uygulamalar da tarafımca yapılmaktadır. Anabilim dalı başkanımız Prof.Dr.Sema Başak ile birlikte alerji polikliniğimizde, alerji testleri de yapılıp, alerjik nezle hastalarının tedavileri düzenlenmektedir.


Burun estetiği
Burun orta bölmesi eğriliği (=septum deviasyonu),
Burun yan duvar etlerinde büyüme (konka hipertrofisi, konka bulloza, polip)
Burunda et oluşumu (Nazal polip)
Alerjik nezle
Burunda ve sinüslerde sonradan meydana gelen iyi ve kötü huylu kitleler
Burundan beyin-omurilik sıvısı gelişi
Sinüzit
Gözyaşı kanalı tıkanıklıkları