DOÇ.DR.

AYLİN ERYILMAZ


Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı

Özgeçmiş


Eğitim

2002
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
2009
Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniği
-
-
2012
Adnan Menderes Üniversite Tıp Fakültesi
2017
Ankara Başkent Hastanesi

Akademik Kariyer

Almanya’da doğup ilkokulu orada okuduktan sonra Çanakkale Anadolu Lisesi’nde lise eğitimimi tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniğinden 2009 yılında uzmanlığımı aldım. Aydın’ın Çine ilçesinde mecburi hizmetimi tamamlayıp 1 yıl Aydın’da Medline özel hastanesinde çalıştıktan sonra 2012 yılında Adnan Menderes Üniversite Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak başladı. Ekim 2017’de Ankara’da Başkent Hastanesi’nde girdiği Doçentlik sınavını geçerek doçentlik ünvanını almaya hak kazandı. Uludağ Üniversitesi’nde kazandığı baş boyun kanser cerrahisi ile ilgili temel bilgilerini geliştirmek üzere 2013-2015 yılları arasında bir yıl Dokuz Eylül Üniversitesi ve bir yıl Ege Üniversitesi baş boyun kanser cerrahilerine gözlemci olarak katıldı.

Bir yıl boyunca devam eden, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun cerrahisi derneği’nin düzenlediği teorik dersler ve klinik ziyaretlerden oluşan KBB okullarından, Baş boyun ve tiroid cerrahisi okulunu tamamladı.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik kurulunun düzenlediği, Ege Üniversitesi’nde yapılan teorik ve pratik sınavları geçerek, yeterlik belgesini 2014 yılında kazandı.

(Global Online Fellowship in Head and Neck Surgery and Oncology, International Federation of Head and Neck Oncologic Societies.Başkanı Benjamin Hegel ve Jatin P. Shah) Online fellowship programını 8 online sınav, 2 aylik yurtdışı gözlem (Pittsburgh Üniversitesi) ve Ekim 2016’da Prag’da yapılan sözlü sınavı geçerek tamamladı. Ekim 2014 –Ekim 2016 (Uluslararası)

Güncel kongrelerde kurs ve panel konuşmacısı ve dinleyici olarak bulunarak güncel bilgilerin paylaşımı ve eğitim etkinliğinde bulundu. Kliniğimizde Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sema Başak hocamızın önderliğinde her Cuma asistanlarımız için eğitim saatlerimiz düzenli bir program eşliğinde yapılmaktadır. Ameliyat olacak hastalarımız birlikte tekrar değerlendirilmektedir.

İlgi alanları; baş boyun kanser cerrahileri (gırtlak, yutak, boyun kitleleri, tükrük bezi kitleleri, dil, yanak, dudak, damak gibi ağız içi cerrahilerin tümörleri, çene kemiği kitleleri, geniz kanserleri), tiroid ameliyatları, paratiroid cerrahileri, boyun kitleleri cerrahileridir. Çocuk bademcik genizeti ameliyatları, burun tıkanıklığı amacıyla yapılan (septoplasti) ameliyatları, kulak zarı onarımı ameliyatları, ses teli cerrahileri, göz yaşı kanalı tıkanıklığı ameliyatları vb. de yapmaktadır.