Romatoloji - İmmünoloji Bilim Dalı / Kadromuz

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalına bağlı olarak çalışan Bilim Dalımız 1999 yılında İmmünoloji Bilim dalı ve 2001 yılında Romatoloji Bilim dalı olarak Prof. Dr. Taşkın Şentürk başkanlığında kurulmuş, ve 2001 yılından itibaren Romatoloji-İmmünoloji Bilim Dalı olarak hizmet vermektedir.

Bilim dalımızda bugüne kadar üç Romatoloji ve bir İmmünoloji olmak üzere 4 adet uzman hekime yan dal uzmanlık eğitimi verdik ve halen 4 adet Romatoloji yan dal uzmanlık eğitimi yapan yan dal asistanımız mevcuttur. Ayrıca onlarca İç Hastalıkları Araştırma Görevlisine de Bilim dalımızda eğitim verilmiştir ve verilmeye devam edilmektedir.

Bilim dalımızda Romatoloji polikliniği, Biyolojik Tedavi polikliniği ve İmmünoloji-Allerji polikliniği olmak üzere 3 poliklinik aktif olarak hizmet vermektedir. Servisimizde 10 hasta yatağı ve 6 koltuktan oluşan damar yoluyla verilen tedavilerin uygulandığı İnfüzyon Tedavi odası bulunmaktadır. Bölümümüzde Romatizmal hastalıklar, Bağışıklık sistemi ile ilişkili hastalıklar ve Allerjik hastalıkları içeren hasta profili bulunmaktadır. Kliniğimizde ayaktan ve yatan hasta takibi, ilaç infüzyonları, eklem ultrasonografisi,  eklem içi uygulamaları, kapilleroskopi, deri biyopsisi, tükrük bezi biyopsisi, deri allerji testleri, ilaç allerji testleri, allerji aşı uygulamaları gibi işlemler yapılmaktadır. Tüm bu çalışmalar, öğretim üyeleri, yan dal asistan doktorları, iç hastalıkları asistan doktorları, intörn doktorlar ve hemşirelerimizin işbirliği içerisinde uygulanmaktadır.  Bunların dışında hafta da 2 gün (Salı ve Cuma günleri) klinik içi eğitim faaliyeti olarak düzenli bir şekilde seminer ve literatür saati yapılmaktadır...

  • ARAŞ.GÖR.DR. ENDER AKTEPE
  • ARAŞ.GÖR.DR. İFFET MERVE UÇAR BAYTAROĞLU
  • ARAŞ.GÖR. CEREN DEMİR
  • ARAŞ.GÖR. HÜSEYİN BAYĞIN