Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Anabilim Dalımız, 1992 de kurulan Üniversitemizin, poliklinikleri ve uygulamaları ile hizmete ilk başlayan bölümlerinden biridir.

Üniversitemizin Tıp Fakültesi ve Hastanesi olarak kullanılabilecek herhangi bir hizmet binası olmadığından, Doksanlı yılların ortalarında, Aydın Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınması ile birlikte, tarihi Aydın Devlet Hastane binası yeniden düzenlenerek Üniversite Hastanesi olarak, Aydın Lisesinin Tarihi Binası ise Rektörlük, idari bürolar ve derslikler olarak hizmete açılmıştır. Hastane aynı alanda 2010 yılına kadar düzenlenmiş tarihi bina ve ek binalarda hizmete devam ederken kuruluş aşamasında Anabilim Dalımız, Rahmetli Profesör Doktor Ergün Onur Başkanlığında, sadece 12 yatak kapasitesi ile hizmet üretmeye devam etmiştir. Aytepe yerleşkesinde Rektörlük İnşaatının tamamlanması ile Aydın Lisesindeki idari yapılar Yeni Rektörlük binasına, Tıp Fakültesi Dekanlık ve Derslikleri ise Aydın İl Özel İdaresi binasına taşınmıştır.

2010 yılında Yeni Hastane Binamızın hizmete sunulması ile yatak kapasitemiz 26 ya yükselmiştir. Anabilim Dalımızda Gebe Polikliniği, İnfertilite Polikliniği, Jinekolojik Onkoloji Polikliniği, Genel Jinekoloji ve Obstetrik poliklinikleri, Perinatoloji ve Ürojinekoloji Poliklinikleri hizmette olup Tüp Bebek Kliniğimiz yapım aşamasındadır.

Anabilim dalımızdan 2019 yılına kadar 26 Uzman Hekim yetiştirilmiş, bunların içinden ikisi Profesör, biri Doçent, biri Yrd. Doç. Dr olmak üzere, Akademik Kariyer yapmış ve halen çeşitli Üniversitelerde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadırlar.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı / Kadromuz

PROF.DR.ARİF AKTUĞ ERTEKİN

Anabilim Dalı Başkanı

PROF.DR.HASAN YÜKSEL

Bilim Dalı Başkanı

PROF.DR.HAMİT ALPER TANRIVERDİ

Perinatoloji

PROF.DR.SAMET KAFKAS

PROF.DR.SELDA DEMİRCAN SEZER

DOÇ.DR.SÜMEYRA NERGİZ AVCIOĞLU

Tüp Bebek

DOK.ÖĞR.Ü.EMRE ZAFER

Genetik Uzmanı

DOK.ÖĞR.Ü.TOLGA ATAKUL

ÜroJinekoloji

DOK.ÖĞR.Ü.ÖZGÜR DENİZ TURAN

Tüp Bebek

ARAŞ.GÖR.EZGİ AYDIN

ARAŞ.GÖR.ATLAZ İSMAYILOVA

ARAŞ.GÖR.İSA KAPLAN

ARAŞ.GÖR.BEHRAM KUH

ARAŞ.GÖR.NİLÜFER ÇETİN YILMAZLAR

ARAŞ.GÖR.EVRİM KARDELEN

ARAŞ.GÖR.GİZEM AÇIKGÖZ

ARAŞ.GÖR.HÜSNÜ ONUR DURMAZ

ARAŞ.GÖR.HAKAN TARI

ARAŞ.GÖR.MESUT KAVOĞLU

ARAŞ.GÖR.DİLARA CAN

ARAŞ.GÖR.MELEK ARAS

ARAŞ.GÖR.TUĞÇE YILMAZ

ARAŞ.GÖR.HATİCE EYLEM KÖMÜRCÜLER

HASAN YÜKSEL

Bilim Dalı Başkanı