Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı / Kadromuz

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi onkoloji bilim dalı 2001 yılında kurulmuştur. Medikal Onkoloji Bölümü; Aydın Adnan Menders Üniversitesi Hastanesinde bulunan 2 kemoterapi polikliniği, 1 medikal onkoloji polikliniği, 1 yeni hasta polikliniği, kemoterapilerin verildiği  gündüz tedavi ünitesi,  ve  37 yatak kapasiteli onkoloji servisi ile güncel tıbbın tüm imkanlarından yararlanarak tüm kanser hastalarına hizmet vermektedir. Ayrıca bu konuda hizmet verecek olan İç Hastalıkları Uzmanlarının eğitim ve öğretim faaliyetleri de Onkoloji Bilim Dalında gerçekleştirilmektedir. Bölümümüzde kanserli hastaların tanı, tedavi ve tedavi sonrası izlemleri başta bilim dalı öğretim üye ve görevlileri olmak üzere uzman doktor ve asistanları tarafından yapılmaktadır.

Veilen hizmetler

Bölümümüze kanser tanısı almış hastalar veya kanserden şüphelenilen hastalar başvurmaktadır. Medikal Onkoloji Bilim Dalı’nda meme kanseri, mide-barsak kanserleri, pankreas kanseri, karaciğer kanserleri, safra kesesi ve yolu kanserleri, akciğer kanserleri, baş-boyun kanseri, malign mezenkimal tümörler, beyin tümörleri, böbrek-mesane kanserleri, prostat kanseri, melanom, tiroid kanseri, testis kanseri, yumurtalık (over)-rahim (endometriyum)-rahim ağzı (serviks) kanserleri, gibi kanserlerin tanı ve tedavileri yapılmaktadır. Medikal Onkoloji polikliniklerimizde tüm hastalar öğretim üyeleri, ve yan dal uzmanlık eğitimi devam eden doktorlar tarafından değerlendirilmektedir. Uygulanan tedavilerde güncel tedavi yaklaşımlarına sadık kalınmakta ve batı ülkeleri standartlarında tedavi verilmektedir. Ayaktan gündüz tedavi ünitesinde kısa süreli ve infüzyonel kemoterapi yanı sıra destek tedavileri verilmesi, venöz port ve kateter bakımı gibi hizmetler sunulmaktadır. Tanı problemi olan veya genel durumu ayaktan tedaviyi kaldıramayacak olan veya devamlı infüzyon tedavisi gerektiren hastalar ise yataklı servisimizde izlenmektedir. Medikal onkoloji servislerinde aynı zamanda destek tedavisi gereksinimi olan hastalar ve girişimsel işlemlerin uygulandığı hastaların takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Nasıl yararlanırım

Kemoterapi polikliniğimize başvuru için randevu gerekmemektedir. Kemoterapi alan hastalar her türlü sorunları için kemoterapi polikliniğine başvurup muayene olabilirler. Yeni hasta polikliniğimizde de başvuran her hasta aynı gün bakılmaktadır. Medikal onkoloji polikliniğinde tedavisini tamamlamış ve takipte olan hastalar bakılmaktadır. Bu hastaların randevu alarak başvurmaları gereklidir.

  • ARAŞ.GÖR.DR. ALİ AYTAÇ
  • ARAŞ.GÖR.DR. BİLGİN DEMİR
  • ARAŞ.GÖR.DR. BUŞRA NİĞDELİOĞLU
  • ARAŞ.GÖR.DR. HATİCE YILMAZ
  • ARAŞ.GÖR.DR. MEHMET SALİM DEMİR
  • ARAŞ.GÖR.DR. ÖMER FARUK AKGÜL
  • ARAŞ.GÖR. ONUR YAZDAN BALÇIK