Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı
KBB Onkoloji Polikliniği

Dünyada her yıl milyonlarca insan sigara ile ilişkili hastalıklardan ölmektedir. Sigara dudak, dil, gırtlak, yemek borusu kanserlerinin riskini arttırmaktadır. Bu kanserler erken yakalanırsa tedavi edilebilirler. Bu kanserler ile ilgili uyarıcı işaretler bilinmeli ve doktora en kısa zamanda ulaşılmalıdır.

 

            Boyunda şişlik, ses kısıklığı, seste çatallanma, dudakta, dilde ağız içinde yaralar şişlikler, yutma problemleri, geçmeyen kulak ağrıları durumunda hemen başvurmanız gerekmektedir. Boyun kitlelerinde; doğuştan olanlar( tiroglossal kist, brankial kist, lenfanjiom vb.), yağ bezeleri, iyi ve kötü huylu kanserlere bağlı kitleler, tiroid bezi kaynaklı kitleler olabilir.

 

            Ses teli felçlerinde olan ses kısıklıklarında, nörolojik hastalıklara bağlı ergenliğe bağlı ses kısıklıklarında başvurulabilir.

 

            Bu şikâyetlerin olması durumunda Yrd. Doç. Dr. Aylin Eryılmaz tarafında yapılan KBB onkoloji polikliniğine başvurabilirler. Tüm bu hastalıklar ile ilgili tanısal işlemler ve cerrahiler hastanemizde yapılmaktadır.

 

Yrd. Doç. Dr. Aylin Eryılmaz
Mezuniyet: Ege Üniversitesi
Uzmanlık: Uludağ Üniversitesi KBB AD
Telefon : 0 256 444 12 56 / 3137
E-posta : draylineryilmaz@gmail.com
Randevu : Hastane Koordinatörlüğü, Online randevu, KBB Poliklinik Sekreterliği

Bu Sayfa .. Tarihinde Güncellenmiştir