Deri Ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı
Tarihçemiz

Adnan Menderes Üniversitesi  3 Temmuz 1992 tarih,  3837 Sayılı Kanunla kurulmuş olan 23 üniversiteden biri olarak 10 Kasım 1992 tarihinde faaliyete başlamıştır. Anabilim Dalımız 1994 yılında Tıp Fakültemizin kuruluşu ile beraber oluşturulmuş, hasta  kabulüne 1996’da şehir merkezindeki  Aydın Devlet Hastanesi eski binalarının tadilatı sonrasında  başlanmıştır. 1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel   tarafından Şehir merkezinin hemen kuzeyindeki Aytepe mevkiinde yeni hastane binamızın temeli atılmış,  12 yıl boyunca  sabırla beklediğimiz  yeni hastane binamızda  2010 yılında hizmet verilmeye başlanılmıştır.

Anabilim Dalımız ilk uzmanlık öğrencilerinin  eğitimine  1998 yılında başlamıştır.  Uzmanlıklarını aldıktan sonra Ülkemizin, ücra köşelerinde mecburi hizmetlerini tamamlayan meslektaşlarımız bugün bir çok farklı ilde görevlerini sürdürmektedirler. İletişimimizin hiç kopmadığı, birlikte olmaktan keyif aldığımız meslektaşlarımız, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

Akademik kadromuz 4 profesör ve  bir doçentten oluşmaktadır. Bölümüzde tüm öğretim üyelerimiz tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

Yeni hastane binamızda gerek servis gerekse de polikliniklerimizin bulunduğu alanlarda sayıları hastanenin şartları ile zaman zaman azalıp artan ancak genelde rahat bir çalışma ortamı sağlamaya çalışan hemşiremiz, sekreterlerimiz, temizlik personelimiz ve fototerapi ünitesinde görev üstlenen sağlık teknisyenimiz bulunmaktadır. Bölümümüzde görev yapan  personelimiz ile bir yandan işimizin gerektirdiği tempo ve profesyonellikle çalışmakta,  öte yandan bir aile gibi içten ve sıcak bir çalışma ortamını paylaşmaktayız.

Bu Sayfa 10.05.2015 Tarihinde Güncellenmiştir