Kardiyoloji Anabilim Dalı

Kardiyoloji Bölümü Bölgenin Markası Olmaya Devam Ediyor

Kalbinin sol kapağında romatizmaya bağlı daralma sonucu büyük sağlık problemi yaşayan Ayten Gür (36) ,Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi`nde ameliyata gerek duyulmaksızın Anjiyografik Balon Yöntemi ile sağlığına kavuşturuldu.


Kalbinin sol kapağında romatizmaya bağlı daralma sonucunda nefes darlığı problemi çeken hasta üzerinde ADÜ Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan ve Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör tarafından yapılan değerlendirmede, balon yöntemiyle mitral kapaktaki darlığın açılabileceğine karar verildi.


Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan, Prof. Dr. Alper Onbaşılı, Prof. Dr. Tarkan Tekten, Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Akgüllü, Yrd. Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz, Dr. Mithat Selvi ve Dr. Sevil Önay’dan oluşan ekip tarafından Ayten Gür’e mitral balon valvüloplasti işlemi başarılı bir şekilde uygulanırken hastanın kalp kapağındaki daralmanın önemli ölçüde giderilmesi sağlandı.


Operasyonla ilgili bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör, mitral balon valvüloplasti işleminin özellikle genç ve kapak yapısı uygun olan hastalarda başarılı bir şekilde uygulandığını ve hastaların uygun tedavi ile ameliyat için en az 10-15 yıl kazandığını dile getirdi.


Güngör, ``ADÜ Kardiyoloji bölümü olarak değerli ve tecrübeli hocalarımızla beraber bu tür önemli girişimleri başarı ile yapmaktayız. Özellikle doğuştan kalp deliği olan hastalarda ve pulmoner kapak darlığı olan olgularda da ameliyatsız tedavi yöntemlerini başarıyla uygulamaktayız. ADÜ Kardiyoloji Bölümü`nü bölgenin markası yapmak için tüm yenilikleri günü gününe takip ederek var gücümüzle çalışmaktayız. Başta değerli hocalarım olmak üzere rektörümüz, dekanımız, başhekimimiz, başhekim yardımcılarımız ve ekibimize çok teşekkür ederiz``şeklinde konuştu.

Bu Sayfa 17.05.2018 Tarihinde Güncellenmiştir