Acil Tıp Anabilim Dalı

İlk Yardım Eğitimi Düzenlendi

 Üniversitemiz Acil Tıp Anabilim Öğretim Üyeleri ve Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu tarafından 20 Nisan 2016 tarihinde İlk Yardım Eğitimi düzenlendi.

 

Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Aköz’ün, ilk yardımın önemi ve temel yaşam desteğini anlattığı sunumunun ardından öğrenciler Yrd. Doç. Dr. Ali Duman ve Yrd.Doç.Dr.Kenan Ahmet Türkdoğan eşliğinde uygulamalı olarak eğitime devam ettiler.

 

Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Başkanı Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Seda Karagöl, ilk yardımın günümüzün kanayan yarası olduğunu, 1. sınıfta eğitiminin alınmasına rağmen 6 yıllık eğitim sürecinde  ihmal edilebilen bir konu olduğunu, Topluluk da birçok farklı Fakülteden gönüllüğü olduğunu hem onlara yardımcı olmak hem de ilk yardım konusuna dikkat çekmek amacıyla eğitimi düzenlediklerini belirterek “İl yardıma dikkat çekmek, insanların bilinçli olmasını sağlamak için Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı hocalarımız iletişime geçtik. Bizler için böyle bir eğitim düzenledir onların bilgisinden faydalanacağız.” şeklinde konuştu.

 

Eğitim sonunda düzenlenen yarışma ile başarılı olan öğrencilere Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ, Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil ve Bölüm Öğretim Üyeleri tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Sayfa 20.06.2018 Tarihinde Güncellenmiştir