Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Meandros Medical And Dental Journal, Tubitak Ulakbim Tıp Veri Tabanında Dizinleniyor


Hastanemiz  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon  Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Yasemin Turan ve Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Yiğit Özer’in baş editörlüğünü yaptığı Meandros Medical and Dental Journal, TÜBİTAK  ULAKBİM Tıp Veri Tabanında dizinlenmeye başladı.

 

Daha önce CINAHL, DOAJ, Türk Medline, PROQUEST ve ESCI (Emerging Sources Citation Index) gibi dünyaca tanınan indekslerde yer alan derginin Baş Editörleri, bu güzel haberi paylaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler ve sürecin her aşamasında desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a teşekkürlerini ve minnetlerini sundular.

 

TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizini kapsamında dizinlenen dergi, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından Doçentlik Başvuru Şartları’nın “Ulusal Makale” maddesinde “ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale” tanımı ile değerlendirme kapsamına alındı.

 

 

Bununla birlikte, derginin “Uluslararası Hakemli Dergi” statüsü devam etmektedir. Doçentlik Sınavına Başvuru Kriterleri gereği http://www.uak.gov.tr/temelalan/TA_Tablo 10_2016E_030313.pdf adresinde 5. Sayfa 3. Maddede yer alan Uluslararası Hakemli dergiler ile ilgili puanlaması “5 PUAN” olarak belirtilmiştir (3. Lisansüstü veya  tıpta Uzmanlık Tezlerinden Üretilmiş Yayınlar…Adayın hazırladığı lisansüstü veya tıpta uzmanlık tezleriyle ilgili olmak kaydıyla B bendi)

 

Derginin uzun soluklu ve özverili bir çalışma sonucu şu an ki durumuna geldiğini belirten Prof. Dr.  Yasemin Turan ve Doç. Dr. Senem Yiğit Özer, özverili çalışmalarından dolayı, derginin şu anki Editörler Kurulu, İstatistik Editörleri ve Danışma Kurulu üyelerine ve önceki dönemlerde Editör/Editörler Kurulu olarak emeği geçen öğretim üyelerine ve yazılarıyla destek olan yazarlara teşekkürlerini ifade ettiler.

 

 

Online yayınlanan dergiye, http://meandrosmedicaljournal.org adresinden makalelerin tam metinlerine ulaşabilirsiniz.

 

 

Bu Sayfa 09.03.2018 Tarihinde Güncellenmiştir