Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı

Hastanemizde Prf Tedavisi Yapılan Hastanın Ayağı Kesilmekten Kurtuldu


Hastanemiz Plastik Cerrahi Polikliniğinde 7 Kasım 2016 tarihinde PRF (Trombositten Zengin Fibrin) yöntemi uygulanarak 66 yaşındaki hastanın ayağı kesilmekten kurtuldu.

 

Tedaviye Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Tunca ve Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Başhekimimiz Yrd. Doç. Dr. Mücahit Kapçı ve Başhekim Yardımcımız Yrd. Doç. Yusuf Kurtulmuş  katıldı.

 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ali Barutçu ve Hastanemiz Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Heval Selman Özkan’ın uyguladığı tedaviyle Diyabet (Şeker) hastası olan 66 yaşındaki Yaşar Yorulmaz’ın ayağı başarılı bir şekilde tedavi edildi.

 

PRF yöntemiyle sağlıklı kan hücrelerinden alınan örneklerin çoğaltılmasıyla tedavi edilen Yorulmaz, 10 yıldır hasta olduğu ve daha önce diyabet hastalığından dolayı sol bacağını kaybettiğini dile getirdi. Uygulanacak tedaviyle sağ bacağının iyileşeceğinin sevincini dile getiren Yorulmaz, gençlere sigara ve alkolden uzak durmalarını öğütledi.

 

Bu tedavi yönteminin Ege Bölgesinde ikinci kez uygulandığına dikkat çeken Prof. Dr. Ali Barutçu, Üniversitemizin tedavi yöntemlerindeki gelişimini vurguladı.

 

 

 

 

Bu Sayfa 16.04.2018 Tarihinde Güncellenmiştir