Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Meandros Medıcal And Dental Journal’ın Büyük Başarısı

 Hastanemiz  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon  Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Yasemin Turan ve Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Yiğit Özer’in baş editörlüğünü yaptığı Meandros Medical and Dental Journal, uluslararası bir indeks olan CINAHL Complete Database, ProQuest  ve Türk Medline'da indekslenmeye başladıktan sonra şu an 2016 yılı ilk sayısından itibaren Web of Science-Emerging Sources Citation Index (ESCI) tarafından indeksleniyor.

 

Prof. Dr.  Yasemin Turan ve  Doç. Dr. Senem Yiğit Özer, Meandros Medical and Dental Journal’un, Web of Science-Emerging Sources Citation Index (ESCI) tarafından indekslenmeye başlamasıyla, derginin Web of Science (WoS)’da görünür hale geleceğini böylece bu durumun, atıf sayısının ve derginin kalitesinin artmasında önemli rol oynayacağını belirterek, gelişmelerin yakından izlenip SCIE’ye yükseltme imkanı bulacağını ve bir süre sonra derginin impakt faktörü olacağını ifade etti.

 

Dergi Baş Editörleri, Dergi Yayın Kurulu olarak Kasım 2015’te Thomson Reuters’in veri tabanı olan “Emerging Sources Citation Index (ESCI)”e başvuruyu gerçekleştirmiş olduklarını belirterek, 2016 yılının 3. çeyreğinde değerlendirilen derginin  ESCI veri tabanına kabul edildiği güzel haberini paylaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler ve sürecin her aşamasında desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof.Dr. Cavit BİRCAN’a teşekkürlerini ve minnetlerini sundular. 

 

Derginin uzun soluklu ve özverili bir çalışma sonucu şu an ki durumuna geldiğini belirten Dergi Baş Editörleri, özverili çalışmalarından dolayı, derginin şu anki Editörler Kurulu, İstatistik Editörleri ve Danışma Kurulu üyelerine ve önceki dönemlerde Editör/Editörler Kurulu olarak emeği geçen öğretim üyelerine ve yazılarıyla destek olan yazarlara teşekkürlerini ifade ettiler.

 

Online yayınlanan dergiye, meandrosmedicaljournal.org adresinden makalelerin tam metinlerine ulaşabilirsiniz.

 
 

 
 

Bu Sayfa 09.03.2018 Tarihinde Güncellenmiştir