Genel Cerrahi Anabilim Dalı
Genel Cerrahi Anabilim Dalı'na Ait Henüz Haber Eklenmemiştir.
Genel Cerrahi Anabilim Dalı

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı 1996 yılında kurulmuştur. Kliniğimizde eğitim kadrosunda 5 Profesör , 1 Doçent ve 3 Doktor Öğretim Üyesi bulunmaktadır.

 

Kliniğimizin alt birimleri poliklinik, yataklı servis, yoğun bakım ünitesi, endoskopi  ünitesi olup, bu birimlerde hem tıp öğrencisi ve uzmanlık eğitimi, hem de sağlık hizmeti verilmektedir. Bunun yanında tüm şehir ve bölgeye karaciğer ve böbrek nakli konusunda Kasım 2017 tarihinden bu yana hizmet vermektedir.

 

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı çok çeşitli tedavi yöntemlerini başarı ile uygulayabilen konusunda lider olmuş uzmanlardan oluşmaktadır.

 

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na  her yıl binlerce hasta başvurmakta ve hem ayaktan hem de yataklı tedavi olanağı bulmaktadır.

 

Genel Cerrahi Anabilim Dalı bünyesinde,

  • Meme ve Endokrin Cerrahisi
  • Hepatopankreatikobiliyer Cerrahi- Üst Gastrointestinal Sistem Cerrahisi
  • Transplantasyon Cerrahisi (Karaciğer – Böbrek )
  • Kolorektal Cerrahi- Fıtık Cerrahi

Birimleriyle gerek kendilerine ait laboratuvar birimleri gerekse de laparoskopik cerrahi olanaklarıyla günümüzde yapılan tüm ameliyatları başarıyla gerçekleştirmektedir.

 

Özellikle organ nakli, onkolojik kanser vakaları, açık ve kapalı kalın bağırsak, böbrek üstü bezi cerrahileri, yine açık ve kapalı kasık fıtığı, yara yeri ve göbek fıtığı cerrahileri, meme kanseri(meme koruyucu, rekonstruksiyon cerrahileri) , tiroid ve paratiroid cerrahisi, morbid obezite cerrahisi, karaciğer, pankreas, mide, safra kesesi ve safra yolu cerrahileri gibi birçok alanda tüm bölgeye hizmet vermektedir.

Prof.Dr.Ahmet Ender DEMİRKIRAN
Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı
Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Bu Sayfa 06.04.2018 Tarihinde Güncellenmiştir