Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı
Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'na Ait Henüz Haber Eklenmemiştir.
Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı

Anabilim Dalımız Tıp Fakültesi bünyesinde, ADÜ Rektörlüğünün  01/06/2000 tarihli senato kararı ve YÖK onayı ile 2000 yılında kurulmuştur.  

 


Anabilim dalımız hızla büyüyerek halen 5 öğretim üyesi ve 5 araştırma görevlisinden oluşan kadrosu ile klinik, poliklinik ve Hastane Enfeksiyon Kontrol Komitesi ile eğitim, öğretim, araştırma ve sağlık hizmetlerine devam etmektedir.

 


Enfeksiyon hastalıkları alanında bilimsel, sosyal ve kültürel gelişmelerin takibi ile bu alanda yeterli öğrenci ve asistan eğitimi yanı sıra toplumun da bilgilendirilmesi hedeflenmiştir.
Ülkemizde halen büyük bir sağlık problemi olan enfeksiyon hastalıklarına karşı savaşta akılcı, ekonomik ve çağdaş yöntemleri kurumumuz ve bölgemizde uygulamak ve uygulanması için öncülük yapmak birincil amacımızdır.

 


Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki yenilikleri takip etmek, klinik uygulaması olabilecek konularda dünya bilimine entegre olabilmek için kendimize "Türkiye'de neredesin den çok dünyada neredesin" sorusunu sorarak araştırmalarımızı yönlendirmek ve araştırma grubumuzu oluşturmakta en önemli ilkemizdir.

 

 

Doç.Dr.Mustafa Bülent ERTUĞRUL
Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı
Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Bu Sayfa 28.09.2016 Tarihinde Güncellenmiştir