ana sayfa link
Haberler

Hastanemizde İlk Organ Nakli Gerçekleştirilen Hasta Taburcu Oldu


Hastanemizde İlk Organ Nakli Gerçekleştirilen Hasta Taburcu Oldu

Hastanemizde ilk böbrek nakli gerçekleştirilen hasta Murat Mutun, 27 Aralık 2017 tarihinde taburcu oldu. 

 

Böbrek Nakli Sorumlu Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Murat Yılmaz, 16 Aralık tarihinde ameliyatı gerçekleşen hastanın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, annesinin şifa ile taburcu olmuş olduğunu belirtti ve “Hastanın böbreği vücuda uyum gösterdi. Bundan sonra da uzun bir süre diyalizsiz bir yaşam süreceğini düşünüyorum. Nefrolji Bölümü ile uyum içinde çalıştık ve hastanın ilaç dozu ayarlamalarını yaparak, ilaçlarını kullanma eğitimleri planlandık, Nefolji Bölümü ile uyum içinde hayatını devam ettirmesi gerektiğini kendisine aktardık.” şeklinde konuşarak hastanın durumu hakkında bilgi verdi. 

 

Organ nakli, 1975 yılında Türkiye’de ilk organ naklini gerçekleştiren Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın nezaretinde gerçekleşti. Ameliyat ekibi Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeleri Başkent Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Torgay, Prof. Dr. Gökhan Moray, Yrd. Doç.  Dr. Mahir Kırnap, Yrd. Doç. Dr. Aydıncan Akdur,  Üniversitemiz Öğretim Üyeleri, Prof.Dr.Ahmet Ender Demirkıran, Yrd. Doç. Dr. E. Murat Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Erdem Barış Cartı, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gökhan Ünsal,Prof. Dr. Feray Gürsoy, Yrd. Doç. Dr. Kamil Varlık Erel, Yrd. Doç. Dr. Sinan Yılmaz’dan oluştu. 

 

Hazırlayan:Zeynep Şule Yüksel / Ezgi Toygar
Dahili No:2599 / 2534

 

 

 

 

Birimler

  • Tıbbi Birimler
  • İdari Birimler

Online İşlemler

  • Adü Hastane Facebook Sayfası
  • Adü Hastane Twitter Sayfası
  • Adü Hastane Youtube Sayfası
  • Adü Hastane Rss Sayfası
  • Adü Hastane Engelli Dostu Web Sitesi
adü hastane tel foto
444 1 256
Çağrı Merkezi
Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem Merkezince Tasarlanmış ve Kodlanmıştır. © 2012 - 2018