ana sayfa link
Haberler

Atık Yönetimi Ve Risk Yönetimi Eğitimleri Gerçekleşti


Diğer Haber Başlıkları
Atık Yönetimi Ve Risk Yönetimi Eğitimleri Gerçekleşti

Atık yönetimi ve Risk Yönetimi Eğitimleri, 5 Nisan 2017 tarihinde Hastanemiz Ek Bina Seminer Salonu’nda gerçekleşti.

 

Kişinin İşine ve İşin Kişiye Uygunluğuna İş Sağlığı Denir 

 

Dursun Bayrav, risk Yönetimi konulu sunumunda iş sağlığı, çalışanların;  fiziki, ruhsal ve sosyal durumlarının en üst düzeye taşınması, sağlıklarına gelebilecek zararların en aza indirilmesi için korunma yöntemlerinin uygulanması olarak belirtti.

 

Dursun Bayrav, İş yerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan, sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan, sistemli bilimsel çalışmalara  ‘’iş sağlığı ve güvenliği ‘’ denildiğini aktararak, işverenin genel yükümlülüğü, İSG Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği, tehlikeleri tanımlama yöntemi, risklerin belirlenmesi ve analizi, şiddetin derecelendirmesi, riskin derecelendirilmesi konularında bilgi verdi. 

 

Bayrav, alınması gereken önlemler, hastanelerde belirlenen tehlike ve riskler ve hastanemizde risk değerlendirilmelerini paylaşarak sunumuna son verdi.

 

Artık İhtiyaç Duymadığımız Ve Uzaklaştırmak İstediğimiz Her Türlü Maddeyi Atık Olarak Tanımlayabiliriz

 

Çevre Mühendisi Barbaros Yıldız, atık Yönetimi konulu sunumunda Fiziksel veya kimyasal özelliklerinden dolayı ya da yasal nedenler dolayı özel işleme tabi olacak atıklara veya günlük aktiviteler (üretim ve kullanım) sonucu oluşan, insan sağlığına ve çevreye zarar verebilecek şekilde doğrudan veya dolaylı biçimde dış ortama bırakılması zorunlu olan her türlü maddeye tehlikeli atık dendiğini aktardı.

 

Barbaros Yıldız, sağlık kuruluşları ve tehlikeli atık, hastanelerde tehlikeli atık üreten üniteler, tehlikeli atıkları toplama ve depolama kuralları, tehlikeli atığın azaltılması hakkında ayrıntılı bilgilendirmede bulundu. 

 

Yıldız, tıbbi atıkların ünite içinde toplanması, taşınması ve geçici depolanması konulu sunumunda ise; sağlık hizmeti veren birçok kuruluşun faaliyetleri esnasında ortaya çıkan her türlü atığa hastane atığı dendiğini belirtti ve sağlık kuruluşlarından kaynaklanan atıkların sınıflandırılması, atıkların ünite ayrılması ve toplanması, tıbbi atıkların ünite içinde taşınması, atıkların taşınması esnasında dikkat edilecek hususlar, atıkların geçici depolanması, geçici atık deposunun özelliklerini paylaşarak sunumuna son verdi. 

 

 

 

 

 

Birimler

  • Tıbbi Birimler
  • İdari Birimler

Online İşlemler

  • Adü Hastane Facebook Sayfası
  • Adü Hastane Twitter Sayfası
  • Adü Hastane Youtube Sayfası
  • Adü Hastane Rss Sayfası
  • Adü Hastane Engelli Dostu Web Sitesi
adü hastane tel foto
444 1 256
Çağrı Merkezi
Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem Merkezince Tasarlanmış ve Kodlanmıştır. © 2012 - 2018